
KINVA ART AKADÉMIA
A Flamand 7 réteg Lazúros festőtechnika
Online tanfolyam
Ezeknek a technikáknak az egyik legkiemelkedőbb változata volt a Flamand 7 réteg festőtechnika.
Ezen a csodálatos online festészeti tanfolyamon ezt a tudást sajátíthatod el Te magad is!
Festőtechnika
Művészettörténet
Tippek, trükkök
Anyagismeret

Mi szükség van erre a tudásra?
Mit nyersz vele?
Ennek a tanfolyamnak is ez az egyik célja, hogy a végére többet tudjál, hogy jobb festő legyél.
De van itt még valami!
Hiszek abban, hogy a régi mesterek jobb minőségű alkotásokat hoztak létre mint sok ma élő alkotó. Ez annak a hatalmas tudásnak volt köszönhető amit birtokoltak. Ezt a tudást kár lenne veszni hagyni, megmenteni pedig csak úgy lehet ha magunk is megtanuljuk, és használjuk.
A melléktermék pedig az lesz, hogy közben jobb festőkké válhatunk!
A réteges lazúrfestés haszna
Az első lépések
Szerencsére szerte a világban akadnak akadémiák, atelierek, mesterek akik ápolják e hagyományokat, továbbörökítve a jövő festőgenerációinak e tudást.
A közönség pedig azzal a csodálatos élménnyel gazdagodhat, melyeket e mestertechnikákkal létrehozott remekművek szemlélése, tanulmányozása okoz.
Tehát mindenekelőtt feltárjuk a művészettörténet mélységeiből a régi mesterek technikai tudását, megvizsgáljuk ők hogyan alkottak, Mit, Miért és Hogyan csináltak!?
Ezt a tudást kínálja neked is e tanfolyam. A régi Flamand mesterek 7 réteges lazúros festőtechnikái révén.

Ezeknek az semleges aláfestéseknek a neve egységesen általában: IMPRIMATÚRA
Hogy ezekre mi szükség volt, milyen megfontolások alapján választották ki őket, és hogyan készültek erre megvannak a megfelelő válaszok, melyek a tanfolyamban szereplenek is. Jó néhány történelmi példával együtt.
Minden fontos információ benne lesz a tanfolyamban az imprimatúráról, melyeket megismersz majd a régi Flamand mesterek 7 réteges lazúros festőtechnikái révén.

Ezeket aztán valahogyan pontosan, könnyen és gyorsan át kellett vinni a vászonra is. Hiszen a vásznon is szükség volt erre a pontos rajzra a 7 réteg technika speciális sajátosságai miatt. Vajon hogyan történik az ilyen rajz átvitele a vászonra, milyen módszerek vannak erre?
Egyáltalán hogy lehet pontos rajzokat készíteni a modellekről?
Ez egy hatalmas tudáshalmaz sokféle válaszlehetőséggel, melyeket sorban megismerünk a tanfolyam alatt.


Ha nem ismerjük meg ezeket az anyagokat, akkor hogyan akarnánk őket használni? Hiszen ha házat építünk akkor sem cseréljük fel a betont a habarccsal, a téglát a zsindellyel stb. Sőt aki már építkezett azt is tudja mennyire fontos, hogy pl. a habarcsban optimális arányban legyen a cement, a mész és a homok. Különben nem köt majd jól a vakolat, és az új ház idő előtt elkezd majd leromlani.
Ugyanez a helyzet a festészetben is, ha nem a megfelelő anyagokat használjuk, a képek éveken belül romlásnak indulhatnak, tönkretéve az alkotást. De ami ugyanilyen fontos, hogy bizonyos technikákat csak a megfelelő anyagokkal leszünk képesek kivitelezni.
Az anyagok közül sok régi receptúra, és jól bevált festőszer létezik, de vannak olyan új anyagok is, melyek csak néhány évtizede jelentek meg a festők eszköztárában, bővítve a lehetőségeket. Ezeket is meg fogjuk ismerni.

Egyes színek alkalmasabbak arra, hogy lazúros rétegeket fessünk velük mások pedig kevésbé alkalmasak.
Továbbá a festéktípusok terén is így van ez. Míg valamelyik festék márka alkalmazásával jobb eredményeket érhetünk el, addig más festéktípusok megnehezíthetik a lazúros technika létrehozását.
Azt is meg kell értenünk, hogy mi a különbség az additív és a szubtraktív színkeverés között. Míg az egyrétegű, a la príma festésnél a szubtraktív színkeverést alkalmazzuk, addig a lazúr festés esetén vagy csak az additív színkeveréssel dolgozunk, vagy mindkettő kombinációjával.
Ennek megértése segít az optikai színkeverés elsajátításában, amely része a lazúros festőtechnikának is.
Ha mindezen tudást elsajátítjuk, akkor képesek leszünk a Flamand 7 réteg lazúros festőtechnikához és az adott projektünkhöz megfelelő színpaletta összeállítására, és ennek a palettának a magas színtű alkalmazására ezzel a technikával.
Grisaille festés
A közbenső lépések
Egyes esetekben még nedvesen, alkalmazták az imprimatúra rétegre, mintegy az imprimatúra réteg befejezéseként. Ilyenkor gyakran a “visszatörlés technikájával” is kombinálták.
Az umbra rétegeket úgy használták, hogy a legsötétebb, árnyékokat tömény, sötét umbrával festették, míg a világos részeket, különböző mértékig hígított umbrával festették. A felhígított umbra áttetszőbbé vált és világosabb a tónusa mint a töményen, hígítás nélkül alakalmazott umbrának.
A legvilágosabb részeknél gyakran visszatörölték a hígított umbrát, így ott egészen halvány, barna tónusokat tudtak produkálni.
Eképpen az umbra aláfestéssel, megközelítőleg elég jól be tudták árnyékolni a festményt, meg tudták határozni a fény árnyék viszonyokat. Ez remek kiindulási alapként szolgál a rákövetkező grisaille rétegnek, ahol maximális pontossággal állítják be a festmény színértékeit.

Egyes változataiban pl. a Verdaccio aláfestésben zöldes szürke tónusokat használnak, máskor pedig, mint pl. a “Piambura aláfestésben” a különböző fehérek (ólomfehér és titánfehér) közti különbségek a döntőek e technikában.
A Flamand 7 réteg technikában a Grisaille-t használták, és hagyományosan a 2 réteg umbra aláfestés után következett. De egyes esetekben az umbra aláfestés előtt is készítik, sőt van, hogy az umbra aláfestést teljesen el is hagyják. De az is gyakori, hogy nem tisztán feket-fehér színekből készítik, hanem még harmadiknak ubra barbnát is használnak e keverékben.
A Grisaille tökéletes kivitelezése döntő fontosságú a réteges lazúrtechnikában. A jól kivitelezett Grisaille olyan stabil alapot ad a készülő festménynek, hogy a következő lépésekben a festőnek már csak a színekre kel koncentrálnia, és a színes lazúr rétegek, már villámgyorsan felfesthetők, hála a pontos és részletes, finoman kidolgozott grisaille rétegnek.

A renderelés egyszerűsítve azt a folyamatot jelenti, amikor egy 3 dimenziós ábra adatait használják, arra, hogy 2 dimenzióban ábrázolják, úgy, hogy 3 dimenziós hatást hozzon létre.
A Nyugati festők is használják ezt a kifejezést. Ők azt a folyamatot nevezik így, amikor térhatású rajzot vagy festményt alkotnak, gyakorlatilag a 2 dimenziós képsíkon ábrázolt formák tér érzetet keltenek a nézőben.
Ezt a 7 rétegű lazúrtechnikában a grisaille réteg festésének a folyamatában történik. A megfelelő grisaille réteg gyakorlatilag egy monokróm, térhatású festményt hoz létre.
A legjobban a jobb oldalon látható gipsz öntvényt ábrázoló festményt megfigyelve érthetjük meg mit is értünk ez alatt.
Mint látható ezen a monokróm, Július cézárt ábrázoló gipszöntvény festményen, a finom tónuskülönbségek érzékeny ábrázolásának köszönhetően a festmény szinte tapintható formai és tér érzést sugároz.
Ez a kulcsa a tökéletes, realista lazúrfestésnek is. Egy ilyen mértékben kidolgozott fekete fehér festményből szinte már gyerekjáték lazúrfestéssel egy színes képet létrehozni.
Nem véletlen, hogy a tanfolyamon ezt is gyakoroljuk majd, és a jobb oldalt látható képet is meg fogjuk festeni.
Tehát gyakorlatilag a Grisaille réteget úgy kell létrehozni, hogy megfeleljen a renderelés alapelveinek is.

A Holland mesterek közül pl. Rembrandt volt kiemelkedő ebben a műfajban, de a Velencei festők is széles körben alkalmazták, illetve Van Dyck festészetében is sok szép példáját látjuk e technikának.
A Modellezés technikája tehát egy opció, amellyel kiegészíthetjük a lazúrtechnika fogásait, és újabb, sokszor nagyszerűbb vizuális hatásokat hozhatunk létre vele mint magával a lazúrtechnikával.
A modellezés gyakorlatilag az impasztó textúrák tudatos alkalmazása a kép festésének a folyamatában, mindezt úgy tesszük, hogy a későbbi lazúr színezésnél ezeket a korábban (már a Grisaille rétegnél) létrehozott textúrákat kihasználva fokozzuk a lazúrtechnikában rejlő vizuális hatások létrehozását.
Ez egy gyönyörű technika, de nem könnyű, mert egyfajta előrelátást igényel, lévén, hogy a modellezést magát a Grisaille réteggel és a rendereléssel együtt végezzük, de a hatásait igazából csak a lazúros szín rétegeknél érzékeljük, és használjuk ki.
A modellezés éppen a lazúr technika hátrányát, (nézőpont kérdése, hogy ez hátrány e, egyesek szerint éppen előny) annak anyagtalanságát, a gesztusok hiányát próbálja kiküszöbölni.

Renderelés, modellezés
A befejező lépések

Az egyes rétegek felhordása előtt mindíg meg kell várni a megfelelő száradási időket. Csak utána jöhet a következő réteg.
Az első két réteggel főleg egy optikai színkeverést hoztak létre, ami az átlátszó színrétegeknek köszönhető színkeverő hatáson alapult.
A harmadik réteg pedig a befejező réteg volt aminek a végére készen lett maga a festmény.
A 3. réteg egy korrigáló réteg volt amikor a megfelelő színárnyalatokat állították be a képen, korrigálva az előző 2 réteggel létrehozott színeket.
Színes lazúr rétegek
A lenti képeket festjük majd meg a tanfolyamon






A tanítványok mondták

Az Online Festészeti tanfolyam
Mi az az Online Festőtanfolyam?
A lényeg, hogy a tananyagot fizetés után egy online oktatási felületen tudod elérni. A tananyag fotókkal illusztrált elméleti anyagból, gyakorló feladatokból és olyan oktatóvideókból áll, ahol egy-egy festmény megfestését demonstrálom neked lépésről-lépésre, elejétől a végéíg. Közben természetesen instrukciókat adva, kommentálom is, hogy mit miért csinálok. A tanfolyamon a fent bemutatott festményeket, vagy azokhoz nagyon hasonló képeket fogunk festni ill. lemásolni, megismerve ezzel Vladimir Volegov Romantikus Realista, Impresszionista festőtechnikáit.
Miért jó online tanulni? Mert nincs időhöz és helyhez kötve. Akkor és ott olvasod, vagy nézed a tananyagot amikor és ahol éppen neked alkalmas. Csak internet kapcsolat kell hozzá és valamilyen internetet megjelenítő készülék. Ez lehet Okos TV, Asztali számítógép, Laptop, Tablett, vagy akár egy Okostelefon is.
Tipp:
Az elméleti tananyagot pl. kényelmesen egy fotelben ülve is el tudjuk olvasni egy tablettel, okostelefonnal. A festéshez pedig a számítógép, vagy éppen okos tv mellé állítsuk a festőállványunkat és kövessük lépésről lépésre a demonstráló videót, így fessük meg a képeket. Ha megakadunk akkor megállítjuk a videót, vagy ahányszor csak akarjuk az egyes részeket vissza is tekerhetjük.
Van e határidő? Nincs semmilyen határidő, a megvásárolt tananyaghoz örökös hozzáférést kapsz, a tanulást bármikor megszakíthatod, vagy folytathatod, visszanézheted a tananyagot akár évek múlva is.
Fejleszd a képességeidet és ismereteidet a festészet területén!
Tarts velünk te is!
A Flamand 7 réteg lazúros festés online festészeti tanfolyam
Megrendelés itt!
FIGYELEM!
A tanfolyam bevezető akciós ára az indulás előtt a készlet erejéig!
5950,- Ft
Ha nem sietsz lemaradsz az akciós árról!
Később már 25950,-Ft lesz az ára!
A tanfolyam 2018. november 13.-án este indul!
Az indulás után heti két lecke várható keddi és pénteki napokon a tanfolyam befejezéséig!
Megrendelés Itt!

Vásárlás közben az alábbi fizetési módok közül választhatsz!
Az ajánlat csak eddig él!
Nap
:
Óra
:
Perc
:
Mp
Utána soha többé nem tudod már ilyen olcsón megvenni!
Tanfolyam kezdési időpontja!
2018 november 13.
19.00. h.
Heti 2 db lecke lesz!
Keddi és pénteki napokon!
Kérdésed van?
Tedd fel a kérdéseidet alul a hozzászólások között!
Vagy…
telefon
+(36) 30 847 4018
kinva@kinvaart.com
cím
Nagy Krisztián, 7146. Várdomb, Kossuth u. 11.
Mit jelent az, hogy online festőtanfolyam?
Miből áll egy ilyen online festőtanfolyam tananyaga?
A megvásárolt tanfolyam anyagához meddig férek hozzá?
Kezdőknek vagy haladóknak való a tanfolyam?
Milyen napszakban, mikor, mennyi időt kell szakítani a tanfolyamon való részvételhez?
A tanfolyammal kapcsolatos kérdéseid…
Kérdezz bátran, örömmel segítek ha tudok!
Ide várom a tanfolyammal kapcsolatos kérdéseket!
Nagyon tetszik nekem ez a technika. Örülök a tanfolyamnak.
Én ebben az évbenkezdtem el rajzolgatni és festeni. Nekem nagyon nagy segítség az online tanfolyamaid. A KSZR-ben és a portré 1 tanfolyamon is találkoztam ezzel a technikával. Elsőre bevallom egy kicsit kínai volt, de most értettem meg a fontosságát és a benne rejlő lehetőséget. Volt időm a videók után kipróbálnom. Lehet, hogy csak én vagyok úgy, ha rajzolok, vagy festek szinte gyermeki örömmel belefeledkezek. Most is ez történt. Persze nem minden sikerűlt elsőre tökéletesre, de ezért több féle varációt is kipróbáltam akrillal papírra. Nekem az ecset nyomok eléggé láthatók lehet, hogy a gyors száradás az oka? Vizesebben kellene alkalmazni, hogy az összedolgozás jobb legyen? Estleg képet is lehet feltölteni és akkor véleményezed is?
Kedves Gábor!
Akrilnál érdemes akril lassítóval használni, mert a gyors száradás nehezíti az összemosást és láthatóak maradnak az ecsetnyomok. Az akrillal azért nehéz lazúrozni, mert a vízzel való hígítással nagyon elveszíti a testességét az anyag. Ráadásul a színezőerejéből is sokat veszítenek, mert az akrilfestékek eleve gyengébb pigmenttartalmú festékek mint az olajfestékek. Ezek mind a jó lazúrozás ellen szólnak. Szóval nem lehetetlen, de nehéz akrillal lazúrozni, én a vegyes technikát javaslom, ahol a befejező rétegek olajjal történnek. De a tanfolyamon ezeket mind kitárgyaljuk majd, ha nem tudsz részt venni akkor is bátran kérdezz máskor is, ha elakadsz.
Képet a “KINVA-ART Akadémia Tagok” nevű titkos facebook csoportba lehet feltölteni, (és jó sokszor, agilisen rám szólni, hogy figyeljek oda, és vegyem már észre,) és akkor véleményezem. 🙂
Köszönöm szépen.
Krisztián, más téma, de nem tudlak elérni…. Van még hely a nánai táborodba? november elejére
Ez a festési technika nekem nagyon tetszik!!! Örülök ennek a tanfolyamnak.
Kedves Judit! Örülök, hogy tetszik, meglátod menet közben még jobban fog tetszeni! 🙂
Szeretném, ha a portréim hasonlítananak.Tudom a zajzolás fontos, de bizom ebben a technikában nagyon.Szerinted?
Kedves Erika!
Igen a rajzolás nagyon fontos, de a 7 réteg technikában éppen az a jó, hogy a több réteg mindegyikében gondot fordítunk a korrigálásra, így a végére ha figyelsz akkor képes leszel jól lefesteni a modellt.
Mivel már volt olyan tanfolyamod, amiben tanultunk a 7 rétegest, ezért volt már szerencsém próbálkozni, ismerkedni ezzel a módszerrel. Úgy ahogy el is boldogultam vele, készültek elfogadható és csapnivaló képek is.
Bennem az a kérdés merült fel sokszor, hogy amikor azt írod, hogy van a grisalle vagy verdaccio vagy akármilyen monokróm festés, amivel kidolgozzák a kép egyszinű verzióját, akkor erre már csak lazúros rétegeket raktak? Arra a helyzetre vonatkozik a kérdésem, amikor a monokróm kép már tökéletes, nem kell a fényeket, árnyékokat helyesbíteni.
üdv: Mona
Kedves Mona!
Többféle megoldás is létezik, ezeket a tanfolyamon részletesen ki fogjuk elemezni. De a lényeg, hogy ha tökéletes a grisaille, akkor lehetővé válik csak 3 lazúr réteggel készre festeni a képet. De ez az adott munka függvényében akár lehet több réteg is, vagy lehetnek egyéb változtatások is közben stb. Sőt olyan is lehetséges, hogy nem célja a lazúrnak az optikai színkeverés, míg máskor kifejezetten ez a cél stb. Szóval nagyon sok út van, és ezekről mindről lesz szó a tanfolyamon sőt, többet ki is fogunk próbálni.
Külföldről rendelgető?
Kedves Helena!
Természetesen rendelhető, fizethet paypalle-l vagy átutalással is.
Kérném az árat € és a bankszámot.