Vadonat új tudásanyag!
Online festészeti oktatóvideók
Mediterrán tájképek festése, Lucien Potronat által inspirálva
7 nap, 7 mediterrán kép festése
Videó bemutató
Kukkants bele a tanfolyam 1-es számú videójába! Gyorsitva meglesheted. Csak 3 perc az egész.

7 nap, 7 mediterrán kép
Online tájképfestő oktatóvideók
Fessünk együtt mediterrán képeket! A tanfolyamon festett képeket Lucien Potronat Francia festőművész inspirálta.
A 7 nap, 7 mediterrán kép festészeti oktatóvideósorozat lényege, hogy 7 nap alatt, 7 db mediterrán tájképet fogunk megfesteni.
Minden napra egy festmény jut majd, megmutatom a kép végig festését videón, elejétől a végéig!
Közben azt is elmagyarázom, mit, miért és hogyan csinálok!
Én festem, te nézed, tanulsz és velem együtt festhetsz, míg végül készen lesznek a saját festményeid is!
2019. november 19.-én 19. 00.-kor indul!
A 7 nap, 7 mediterrán festmény c. online oktatóvideó sorozat.
Összesen 7 db. oktató videót tartalmaz a gyűjtemény, mindegyikben egy-egy mediterrán tájat ábrázoló festmény végigfestését mutatom be, elejétől a végéig!
Több infó Lucien Potronatról!
Lucien Potronatról itt jobbra, a "+" jelre kattintva olvashatsz többet!
Lucien Potronat Francia festőművész 1889-ben született Lyonban és 1974-ben hunyt el.
Művészeti tanulmányait is szülőhelyén végezte. 1930-as évek végétől a Côte d’Azur környékén élt és dolgozott. Legkedveltebb témái a Provancei vidék villái és tengerparti tájai voltak.
Pályafutása alatt gyakran kiállított a Párizsi Salonban is. Egy időszakban ezen kiállításokon Jacques Warner álnevet használt, így ezen a néven is találhatók festményei.
Ecsetkezelése leginkább Claude Monet könnyed, laza faktúrájához hasonlít, bár Monet képeinél kissé realistábbak voltak ábrázolásai.
Alkotásai színvilágukat tekintve is, az impresszionizmushoz állnak közel. Világos, pasztelles színvilágú festményei csodásan visszaadták a Francia Riviéra pazar, napfényben úszó tájainak élményét.
Ha a mediterrán jellegű Francia tájképfestészetről beszélünk, akkor kikerülhetetlenül szembetalálkozunk Potronac művészetével.
Érdekes, hogy egy bizonyos szűkebb körön kívül a köztudatban kevésbé ismert a művész, ugyanakkor a Mediterrán tájképfestészetre, különösen a tengerparti villák ábrázolásaira vitathatatlanul nagy hatást gyakorolt, sok festőt megihletett és inspirált a Francia művész.
Ha megnézzük a tájképfestészet eme speciális (mediterrán tájképfestészet) irányzatát, akkor azt tapasztalhatjuk, hogy Potronat előtt alig-alig születtek ehhez hasonló képek. Potronat mellett és után, viszont nagyon sok hasonló színvilágú, perspektívájú és tematikájú festmény született.
Sok művész elkezdte követni Potronat stilusát, és kialakult a Mediterrán tájképfestészetnek egy jellegzetes irányzata amely nagyban köthető az ő nevéhez.
Néhány Lucien Potronat Mediterrán festmény itt lentebb tekinthető meg. A tanfolyamon a művész festményeit fogjuk feldolgozni, inspirációnak használni!
A tájkép festészet egyik legszebb témái…
…a mediterrán tájakat ábrázoló tájképek
Speciális tudás is lesz a tanfolyamon!
Megmutatom, hogyan lehet, meglévő festményekből (Lucien Potronat alkotásaiból)ihletet, inspirációt meríteni úgy, hogy ne lemásold a létező művet, hanem átalakítva, feldolgozva egy önálló alkotást hozzál létre!
Így egyedi, saját alkotásaid lesznek, miközben tanulsz és segítséget kapsz meglévő alkotásokból, más mesterek munkáiból!
Fessük meg együtt mind a 7 db. mediterrán tájképet
A cím azt az elgondolásomat takarja, hogy a 7 db. oktatóvideóban, 7 különböző mediterrán tájat ábrázoló tájképet festünk majd meg.
A festéshez használunk ecsetet és festőkést is egyaránt.
Én mondom és mutatom, Te követsz és gyorsan kész is lesz a kép!
Mind a 7 videóban 1-1 festmény megfestését mutatom be elejétől a végéig, miközben magyarázom azt is, mit miért és hogyan csinálom!
Így a végére lesz 7 db szép festményed, és gyarapodik a festészeti tudásod is!

A tanítványok írták…
Karsay Ildikó
Legtöbb művész igyekszik úgy átadni a tudását, hogy a titkok azért megmaradjanak. Én tíz éve alkotok rendszeresen, sok nemzetközi tanfolyamon részt vettem kevés olyan önzetlen művésszel találkoztam, mint Krisztiánt, ő nem tartja meg a tudását, hanem megosztja az összes tapasztalatát. Tanfolyamai részletesek, információban, tudásban gazdagok. Szeretettel ajánlom
Galéria
Ezeket a Lucien Potronat képeket festjük majd meg kissé átalakitva a videókban!




Extra tudáshoz juthatsz és egy KÖLÖNLEGESSÉG is lesz!
A mediterrán tájképek festése nem könnyű, sok mindenre oda kell figyelni.
De szerencséd van, mert én neked most minden elmondok és meg is mutatok erről!
KÜLÖNLEGESSÉG:
A tanfolyam különlegessége az lesz, hogy a fenti festményeket, nem fogjuk egy az egyben lemásolni.
Ehelyett felhasználjuk őket, átalakítjuk, és új önálló alkotásokat festünk az alapjaikból.
Természetesen te már tudod majd másolni az én elkészült átalakított képeimet, de a lényeg, hogy megmutatom milyen módszerekkel, milyen logikával alakítok át meglévő alkotásokat, úgy, hogy új alkotások szülessenek belőle.

Technikák
Bemutatom a tájkép festéshez használtos, különböző festőtechnikákat.

Anyagok
Kapsz tanácsot ahoz is, milyen anyagokkal érdemes dolgozni, olaj és akrilfestékkel is dolgozhatsz.

Színek
Néhány trükköt megtanítok a színkeverésről, milyen speciális színekre van szükség a tájkép festéshez, hogyan keverjük ki ezeket!?

Gondoljuk újra, alakítsuk át és fessük meg együtt mind a 7 mediterrán tájat ábrázoló tájképet!
Megrendelés itt!
A tanfolyam bevezető akciós ára az indulás előtt:
3950,- Ft
Ha nem sietsz lemaradsz az akciós árról!
Rendeld meg most, bevezető áron!
Később már 8950,-Ft lesz az ár!
A tanfolyam 2019. november 19.-én este indul! De november 24.-ig vásárolható akciós áron!
Az indulás után napi 1 oktatóvideó várható 7 napon keresztül a tanfolyam befejezéséig!

Vásárlás közben az alábbi fizetési módok közül választhatsz!
Fizethetsz postai pénzesutalvánnyal, paypallal, banki átutalással, bankkártyával és Barion tárcával is!
A tananyag online zárt felületen érhető el, amihez a fizetést követően kapsz hozzáférést!
A tananyaghoz örökös hozzáférést kapsz, akár évek múlva is újra nézheted és az elvégzése nincs semmilyen ütemtervhez, határidőhöz kötve!
ÖRÖKÖS HOZZÁFÉRÉST KAPSZ!
A videók megjelenése 7 napon keresztül történik majd, minden nap megjelenik 1-1 újabb videó, míg véget nem ér a hét nap!
De utána már örökre hozzáférsz a megvásárolt 7 videóhoz, bármikor újra és újra megnézheted majd őket!
Az ár mind a 7 db. videó árát egyben tartalmazza, további költségek nincsenek!
Még ennyi időd maradt, hogy jelentkezz!
Nap
:
Óra
:
Perc
:
Mp
Ki lesz az oktató?
Itt lentebb megismerheted!
Mesterünk
Nagy Krisztián – KINVA
KINVA Saáry Zoltán tanítványaként kezdett a festészettel foglalkozni. Mestere útmutatásait a saját kísérletezgetésekkel, és egyéb autodidakta tanulási módszerekkel egészítette ki.
Több külföldi online festőtanfolyamot elvégezve, és Angol nyelvű szakkönyveket fordítgatva jutott el odáig, hogy végül a saját módszereinek fejlesztésébe kezdhetett.
Innen jött az online oktatás módszere is, hiszen látta a Nyugati festők példáját, és résztvevőként maga is megtapasztalhatta ennek az új oktatási módszernek a hasznosságát, előnyeit.
Szenvedélyesen kutatja a Régi Mesterek titkait, feltárja és kipróbálja azokat a festőtechnikákat, melyeket ők alkalmaztak a művészettörténet folyamán.
Továbbá sokat kísérletezik a festészet anyagainak, festőszereknek, festékeknek a házilagos előállításával is, ezzel is gyarapítva tudását, és ezen az anyagok alkalmazásával a saját technikáját tökéletesíti.
Ha többet szeretnél megtudni, mesterünkről, akkor az alábbi gombra kattintva megnézheted a kinvafestmenyek.com oldalon található, személyes blogját és alkotásait is itt tekintheted meg.”


A KINVA ART filozófiája az én személyes alkotói és oktatói értékrendem az alábbi 5 pillérre épül. Ez az 5 vezérelv az amely meghatározza az alkotói és oktatói tevékenységemet.
Az egyén tisztelete
Hiszem, hogy minden ember egy önáló, szuverén személyiség és mindenkinek joga van azzal foglalkoznia amivel csak szeretne. Az alkotói tevékenység nem kiváltság, hanem egyéni választás lehetősége. Iskolai végzettségtől és intellektustól függetlenül, mindenkinek joga van, festeni, alkotó munkát végezni, hiszen az ember az alkotásra lett teremtve. Ezt a jogot nem veheti el tőlünk senki, arra hivatkozva sem, hogy pl. csak egy bizonyos rétegnek lehet köze a művészet létrehozásához, vagy megértéséhez.
A mesterség tisztelete
A festészet eredendően mindíg is mesterség volt a múltban, és mesterség napjainkban is. Mint minden szakmában, itt is vannak kötelező ismeretanyagok, mint pl. anyagismeret, színtan, festőtechnikai ismeretek stb. Nem értek egyet azzal, hogy felelőtlenül, mindennel festünk aminek színe van és ragad, és nem foglalkozunk a képek tartósságával, jövőjével. Azzal sem értek egyet, hogy a haladás szellemében, el kell vetni a klasszikus realista festészet ábrázolási formáit, értékrendjét. Azzal sem tudok azonosulni, hogy ami klasszikus, vagy realista és nem modern, az értéktelen, giccs stb.!
A hagyományok tisztelete
Úgy gondolom, hogy nem szabad hagyni, hogy a régi mesterek tudása, és hagyományai feledésbe merüljenek. Ez a tudás része a festészet egyetemes ismeretanyagának, és minden amit ma tudunk a festészetről ezen alapokon nyugszik. Ezt a tudást nem elvetni, elfeledni kell, hanem magunkévá tenni és ápolni, fejleszteni.
A minőség tisztelete
Az a véleményem, hogy függetlenül attól, hogy az alkotó kezdő amatőr vagy tapasztalt profi, egy műnek, az alkotójától telhető legjobb minőségűnek kell lennie, tükrözve az aktuális tudásszintjét. A minőséget meghatározza, az alkotó festészeti szakmai tudása, jártassága és a gondolatisága. Egy festménynek érthetőnek, intellektuálisan tartalmasnak, gondolatébresztőnek kell lennie. Egy festmény legyen esztétikus, és legyen képes érzelmek kiváltására a szemlélőből.
A tudás tisztelete
Azt az elvet vallom, hogy életünk végéig tanulunk. Így a tudásunk is életünk végéig gyarapodik. Így van ez a festészet területén is. Ha festészettel foglalkozunk kötelességünk a tudásunkat gyarapítani, és egy bizonyos ponton túl a tudás megosztása is kötelességünkké válik. Ez a szemlélet segítette az emberiséget az egész történelme folyamán. Ha az ember nem gyarapította volna tudását, és a megszerzett tudást nem adta volna tovább akkor ma még mindíg szakócával dobálóznánk. A művészet története is a tudás gyarapításáról és továbbadásáról szól.
Ámos Imre szavai jutnak eszembe, “Egy művésznek a művészete a vallása és a hite, amellyel az emberiséget tiszteli és szolgálja”.
0 hozzászólás